Action -näyttelemisen työpaja lapsille la 23.3. klo 11-15 

Työpaja pidetäään Nuorisoseurantalo Keljon Tapiolassa, Keljonkankaantie 10, Jyväskylä.

Tervetuloa alakoululaisille suunnattuun hauskaan ja jännittävään action-näyttelemisen työpajaan! Päivän aikana lapset oppivat turvallisesti temppuja ja taitoja, joita käytetään elokuvien toimintakohtauksissa. Toimintanäyttelemisessä yhdistyvät muun muassa kehonhallinta, parkour ja taistelunäyttelemisen taidot. Näitä taitoja päästään harjoittelemaan yhdessä. Työpaja on tarkoitettu alakouluikäisille lapsille.

Työpajan ohjaa toimintanäyttelijä Essi Latvala. Häneltä löytyy monipuolinen työkokemus Suomessa ja  Norjassa niin live-esityksistä kuin tv-tuotannoistakin.  Essi on valmistunut Action Actor (Norjasta), lisäksi hän on käynyt Hollywoodissa kirkkaimpien elokuvatähtien opissa lisäkouluttautumassa. Työpajassa on nyt loistava mahdollisuus tulla mukaan oppimaan Essin johdolla ja pitämään hauskaa yhdessä Äksönpäivään!

Ajankohta: Lauantai 23.3. klo 11–15. Päivä sisältää eväs- ja ulkoilutauon (omat eväät mukaan).

Paikka: Keljon Tapiola, Keljonkankaantie 10, 40530 Jyväskylä

Hinta: 15 € / lapsi maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautumiset Puoti verkkokaupan kautta

Huom! Osallistujia ei ole vakuutettu seuran puolesta.